Chiny Tkanina z włókna szklanego producent
Unionfull® China Thermal Insulation Products Dostawca | Materiały termiczne - tkaniny o wysokiej krzemionce - tkaniny z włókna szklanego

Wycieczka po fabryce

Unionfull (Insulation) Group Ltd. Fabryka

Dostać Tkanina z włókna szklanego & Materiały termoizolacyjne Teraz!

Kliknij tutaj, aby poprosić o wycenę

ROZWAŻANIA PROJEKTOWE DOTYCZĄCE WYBORU TKANIN SZKLANYCH

Przy wyborze tkaniny do użytku przemysłowego należy wziąć pod uwagę pięć podstawowych zmiennych projektowych:

Grubość

Tkaniny szklane są dostępne w grubościach od ~ 0,0010 ”do ~ 0,060”.

Waga

Zakres wagi zaczyna się od mniej niż 1 uncji na jard kwadratowy do ponad 50 uncji na jard kwadratowy.

Rozmiar przędzy

Rozmiar przędzy decyduje o wadze i grubości tkaniny.W przypadku określonych zastosowań jedną przędzę można wybrać zamiast innej, co jest korzystne ze względu na właściwości fizyczne i techniczne tkaniny.

Budowa

Jest to określone przez liczbę przędz osnowy (kierunek maszynowy) i przędze wypełniające (kierunek poprzeczny do maszynowego) na cal tkaniny oraz wzór splotu.

koniec

Większość zastosowań przemysłowych wymaga, aby tkanina była używana z materiałem powłokowym.Aby zapewnić kompatybilność z powłokami żywicznymi, na tkaninę często nakłada się organiczne wykończenie lub obróbkę końcową

Unionfull (Insulation) Group Ltd. linia produkcyjna fabryki 0BUDOWA PRZĘDZY

Skręcenie / oparcie

Proces ten służy do kontrolowania wytrzymałości, średnicy, wagi i elastyczności przędzy. Włókna są skręcane zgodnie z wcześniej ustaloną specyfikacją, a następnie skręcane nici są łączone lub skręcane, aby zrównoważyć i uniknąć naprężeń w przędzy, które mogą powodować trudności w przetwórstwie.Wiele tkanin szklanych jest tkanych z pojedynczych przędz otrzymanych od producentów przędzy.

Wypaczenie

Wypaczanie, pokazane na rysunku, jest zasadniczo układaniem przędzy w kolejności równoległej.Określona liczba nitek na cal jest pobierana z nić i nawijana na belkę osnowową.Następnie łączy się kilka belek „sekcyjnych”, aby zapewnić określoną liczbę wątków na cal, wymaganą w specyfikacji tkaniny.

Połączenie belek przekrojowych występuje podczas procesu cięcia w celu utworzenia osnowy lub krosna, belki.Cały ten system równoległych nici jest nawinięty na jedną belkę krosna, aby stać się „osnową” lub podłużnym układem nici w tkaninie.

Cięcie

Cięcie jest stosowane, gdy używana jest nieskręcona przędza.Do przędzy stosuje się klejonkę osnowową, aby ułatwić obsługę i zapewnić ochronę podczas procesu tkania.Operacja ta obejmuje (1) zaklejanie przędzy osnowy z pojedynczego włókna szklanego ze specjalnie przygotowanym składem chemicznym, (2) suszenie przędzy i (3) nawijanie żądanej liczby końców na belce krosna przez kombinację belek profilowych.

Unionfull (Insulation) Group Ltd. linia produkcyjna fabryki 1

 

.Unionfull (Insulation) Group Ltd. linia produkcyjna fabryki 2

Wstępowanie

 

Operacja wejścia przygotowuje przędzę osnowową do tkania. W tym procesie przędza osnowy jest przewleczona z belki krosna przez oczka głowy na odpowiednie szelki, aby uzyskać pożądany wzór w tkaninie.Następnie przędza osnowy jest przeciągana przez trzcinę w celu ustalenia liczby nitek osnowy. Stroik służy również do umieszczania przędzy wypełniającej we właściwym położeniu.

 

 

 

 

Unionfull (Insulation) Group Ltd. linia produkcyjna fabryki 3Tkactwo

Tkanie polega na przeplataniu szeregu przędz wypełniających szeregiem przędz osnowy pod kątem prostym.Włókna wypełniające są wprowadzane za pomocą strumienia powietrza, rapiera lub czółenka, który przecina przędzę z jednej strony osnowy na drugą, przeplatając dwa systemy nici, „osnowy” i „wypełnienie”, w ustalonym wcześniej planie splotu.

Wykończeniowy

Podczas wykańczania na tkaninę nakładane są środki łączące, które zapewniają optymalną przyczepność między tkaniną wzmacniającą a matrycą polimerową.Tkaniny balistyczne mogą na końcowym etapie zostać poddane szorowaniu i impregnacji hydrofobowej.

Unionfull (Insulation) Group Ltd. linia produkcyjna fabryki 4

Szczegóły kontaktu